KONST / Ramar / Ram 9579738
*
nr 957 9738
Ram
1800-tal, med bemålat tryck, ramens innermått: 37 x 30
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:35:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 13:13:16
1
100 kr
25/4 12:06:08
2
Vinnande bud
26/4 16:49:28
3
200 kr
26/4 16:49:28
2
250 kr (Budbetjänt)
26/4 16:49:35
3
300 kr
26/4 16:49:35
2
350 kr (Budbetjänt)
27/4 19:43:57
4
400 kr
27/4 19:43:57
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat tryck ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 957 9738
Ram
1800-tal, med bemålat tryck, ramens innermått: 37 x 30
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 13:13:16 | 1 | 100 kr |
25/4 12:06:08 | 2 | Vinnande bud |
26/4 16:49:28 | 3 | 200 kr |
26/4 16:49:28 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/4 16:49:35 | 3 | 300 kr |
26/4 16:49:35 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
27/4 19:43:57 | 4 | 400 kr |
27/4 19:43:57 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat tryck ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02